DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,
13.BÖLGE ERZURUM ECZACI ODASININ SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURULUNA HOŞGELDİNİZ.
ÜLKE OLARAK VE MESLEKİ OLARAK ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ ,

BİZLER SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI OLARAK ÜLKE GÜNDEMİNE KAYITSIZ KALMAMIZ , DUYARSIZ OLMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR .TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNÜ KINIYORUZ VE AKAN KARDEŞ KANININ DERHAL DURMASINI VE SİLAHLARIN SUSMASINI TALEP EDİYORUZ, ÜMİT EDİYORUZ .

YILLARDIR BU TOPRAKLARDA TÜM İNSANLIĞA ÖRNEK OLACAK ŞEKİLDE DEĞİŞİK ETNİK VE DİNİ UNSURLAR BARIŞ, HUZUR VE HOŞGÖRÜ İÇİNDE KARDEŞÇE YAŞAMIŞTIR. ONBİNLERCE AİLE KIZ ALIP VERMIŞ BİRÇOK SOSYAL, TİCARİ VE BEŞERİ İLİŞKİLER GELİŞTİRMİŞTİR. YERİ GELDİĞİNDE BİR PARÇA EKMEĞİ BÖLÜŞMÜŞTÜR VE BÖYLECE YERYÜZÜNDE EMSALİ OLMAYAN BİR KOMŞULUK VE YARDIMLAŞMA KÜLTÜRÜ OLUŞMUŞTUR.FARKLILIKLARIMIZDAN ÇATIŞMA UNSURU ÜRETMEK YERİNE KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİK VE ZENGİNLİĞİMİZ OLARAK KABULLENMELİYİZ. UNUTMAMALIYIZ Kİ ÜLKEMİZ ÇANAKKALE ZAFERİNİ TÜM BU UNSURLARIN CANI PAHASINA OMUZ OMUZA VERDİĞİ MÜCADELE İLE KAZANMIŞTIR.

BU KONUDA ECZACILAR OLARAK TOPLUMA KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ VAR. EN KÖTÜ ÇATIŞMA ORTAMINDA BİLE BU TARİHİ GÖREVİMİZDEN KAÇAMAYIZ. SÜREKLİ İLETİŞİM HALİNDE OLDUĞUMUZ HALKIMIZLA BİRLİKTE BARIŞ VE KARDEŞLİK ORTAMINI YENİDEN TESİS ETMEK İÇİN VARGÜCÜMÜZLE MÜCADELE ETMELİYİZ.

SİZLER, HERBİRİNİZ, HİZMET VERDİĞİNİZ İLLERDE, İLÇELERDE, BELDELERDE TOPLUM ÖNDERİ, AKİL İNSAN OLDUĞUNUZ İÇİN MUHAKKAKKİ ÜLKE MESELELERİNDE YAPICI ÖNERİLERDE VE ÇALIŞMALARDA BULUNABİLİRSİNİZ.
MESLEKTAŞLARIMIZ ARASINDAKİ BİRLİK , BERABERLİK VE BÜTÜNLÜĞÜN EN ÜST SEVİYEDE OLMASINI ARZULADIK VE YÖNETİM KURULU OLARAK BU MİNVALDE HAREKET EDİYORUZ .

BİLDİĞİNİZ GİBİ ECZACILIK MESLEĞİNİN ÖNÜNDEKİ EN ÖNEMLİ SORUN EKONOMİK SORUNLARDIR. BU SORUNLARI AŞMAK İÇİN TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ NEZDİNDE YAPILAN TOPLANTILARDA VE GÖRÜŞMELERDE ELBETTEKİ ODAMIZIN GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİ SUNULMAKTADIR .

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YAPILACAK OLAN TEB SEÇİMLERİNDE OLUŞACAK MERKEZ HEYETİNİN ECZACININ İÇİNDE BULUNDUĞU SIKINTILARI GİDEREBİLECEK , KAZANIMLAR ELDE EDEBİLECEK , ÇALIŞAN,ÜRETEN BİR MERKEZ HEYETİ OLMASI İÇİN ODAMIZ DAHA AKTİF ROL AYNAYACAKTIR.

KEPENKLERİMİZİ KAPATTIĞIMIZ 15-16 OCAK 2002 YILINDA YAPTIĞIMIZ ‘’ YAŞAMAK VE YAŞATMAK İÇİN KAPALIYIZ’’ EYLEMİ VE 23 ARALIK 2008 ANKARA KOLEJ MEYDANINDAKİ MİTİNGDEKİ OTUZBİN KİŞİNİN HEYECANI HALA HEYECANIMIZDIR.
EKONOMİK KAZANIMLAR ELDE ETMEK İÇİN TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ ÖNDERLİĞİNDE YAPILACAK BU TARZ DEMOKRATİK EYLEMLERDE ERZURUM ECZACI ODASI HEP VARDI , TEKRARLANMASI HALİNDE VAR OLMAYA DEVAM EDECEKTİR .

SON DÖNEMLERDE MESLEK ÖRGÜTÜ OLARAK BELİRGİNLEŞEN EN TEMEL TALEBİMİZ KABUL EDİLEBİLİR BİR MESLEK HAKKI OLARAK ÖN PLANA ÇIKMIŞTIR. ER YA DA GEÇ BU HAKKIMIZI ALACAĞIZ.

ANCAK BU MEŞRU HAKKIMIZI TALEP EDERKEN BİR DE ORTAYA ŞÖYLE SORULAR ÇIKMAKTA ;

-ECZANELERİMİZE NE KADAR HAKİMİZ ?
-SÜREKLİ GÜNCELLENEN BİLİMSEL GELİŞMELER IŞIĞINDA BİLGİLERİMİZ GÜNCEL Mİ?
-BİLGİLERİMİZİ GEREK ÇALIŞANLARIMIZ GEREKSE HASTALARIMIZLA NE KADAR PAYLAŞIYORUZ?

ECZACI ÖMÜR BOYU BİR EĞİTMENDİR. AMA EĞİTMEN OLMANIN İLK ŞARTI ARAŞTIRMA YAPMAK VE KENDİNİ GELİŞTİRMEKTİR.
BURDA ODAMIZA VE TEB E DÜŞEN GÖREV MESLEK İÇİ EĞİTİM PROGRAMLARIYLA ÜYELERİNİ SÜREKLİ BİLGİLENDİRMEKTİR.
AMA MAALESEF BU KONUDA ÜYELERİMİZ BİZİ HEVESLENDİRMİYOR, CESARETLENDİRMİYOR. BİR ÇOK ODANIN ÜCRETLİ OLARAK YAPTIĞI BU EĞİTİMLERİ ÜCRETSİZ YAPTIĞIMIZ HALDE SALONUMUZ DOLMUYOR. ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE BU EĞİTİMLERİ ERZURUMDA VE DİĞER İLLERİMİZDE GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ ANCAK SİZLERİN DESTEĞİNE, KATILIMINA VE YÖNLENDİRMESİNE İHTİYACIMIZ VAR .

SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM,

GELECEĞİN ECZACILIĞI İÇİN CİDDİ ANLAMDA KAFA YORMAK LAZIM. ECZACILIK HER GEÇEN GÜN KAN KAYBEDİYOR.BİZ ODA OLARAK DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE IMS LERİ TAKİP EDİYORUZ.ODAMIZA BAĞLI İLLERDE

ERURUMDA ORTALAMA CİRO 65 BİN
ERZİNCANDA 53 BİN
BAYBURTTA 76 BİN
AĞRIDA 67 BİN
KARSTA 61 BİN
ARDAHANDA 50 BİN
IĞDIRDA 57 BİN TL

YAKIN GEÇMİŞTE ORTALAMA CİROLAR 71 BİN TL CİVARINDAYDI. VE % 7 TİCARİ İSKONTO VARDI .BUNUDA HESABA KATARSAK ÜÇTE BİR ORANINDA ERİMİŞİZ.

ECZANELERİMİZİN GİDER KALEMLERİNİ AZALTMAK MAKSADIYLA, BANKALARLA YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMELER SONUCUNDA, POS CİHAZI KESİNTİ ORANLARININ DÜŞÜRÜLMESİ,HAVALE VE EFT ÜCRETLERİNİN MİNİMİZE EDİLMESİ, SGK ÖDEMELERİNİN YATIRILDIĞI BANKALARDAN DAHA YÜKSEK MİKTARDA BONUS VE BİREYSEL EMEKLİLİK SİGORTASI PİRİMİ ALINABİLMESİ İÇİN ÇALIŞMA YAPMAKTAYIZ. BU MAKSATLA BİRKAÇ BANKA İLE GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR .


DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM ,
13. BÖLGE ERZURUM ECZACI ODASI OLARAK TÜRKİYEDE BİRÇOK İLKE İMZA ATMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ.
BİRAZ SONRA GENEL SEKRETERİMİZİN FAALİYET RAPORUNDA SİZLERE ARZEDECEĞİ GİBİ ,

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ AKADEMİSYENLERİ VE ÖĞRENCİLERİ İLE GÜZEL ÇALIŞMALARA PROJELERE İMZA ATTIK, BÖLGEMİZDE HATTA TÜRKİYEDE İLK DEFA GERÇEKLEŞTİRİLEN AVRASYA ECZACILIK KONGRESİNİ ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİYLE BERABER GERÇEKLEŞTİRDİK YİNE 14 MAYIS ECZACILAR GÜNÜ DOLAYISIYLA YAPTIĞIMIZ ETKİNLİKLERDE BU İKİ FAKÜLTEYLE BİRLİKTE HAREKET ETTİK .BU VESİLEYLE SAYGIDEĞER DEKANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

YİNE BU SENE 14 MAYIS ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE TÜRK ECZACILIK TARİHİNDE İLK DEFA YAPILAN “SİYASETİN ECZACILIĞA BAKIŞI” KONULU PANELİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK. ECZACILIK KAMUOYUNDA BÜYÜK SES GETİREN ORGANİZASYONUMUZA 4 PARTİ TEMSİLCİSİ OLARAK KATILAN MESLEKTAŞLARIMIZLA ÇOK KEYİFLİ BİR PROGRAM GERÇEKLEŞTİRDİK.
SIRALI DAĞITIM REÇETELERİNİN DAĞITIMINI ADİL VE ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YAPIYORUZ YAPMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ. SIRALI DAĞITIMA AİT BİTEN TURLAR,TL TUTARLARI VE NÖBET İSTATİSTİKLERİ WEB SİTEMİZDE YAYINLANMAKTADIR .

MESLEKTEKİ EKONOMİK SIKINTILARI GÖZ ÖNÜNE ALARAK , TÜRKİYEDE SIRALI DAĞITIM REÇETELERİNDEN ODA KATKI PAYI ALMAYAN İLK VE TEK ECZACI ODASI ERZURUM ECZACI ODASIDIR 2002 YILINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ BÖLGELERARASI TOPLANTI ,TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİNİN VE DİĞER ODALARIN O GÜNE KADAR YAPTIĞI TOPLANTILARIN HEM FORMATINI HEM DE PROFİLİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİR ,

YİNE SİZLERİN DESTEĞİ VE KATKISIYLA YAPTIĞIMIZ ODA HİZMET BİNAMIZ ,1200 METREKARE KAPALI ALANI VE 450 METREKARE BAHÇESİ İLE TÜRKİYE DEKİ EN BÜYÜK EN KULLANIŞLI EN GÜZEL HİZMET BİNALARINDAN BİRİSİDİR.
SOSYAL SORUMLULUKPROJELERİ KONUSUNDA DA YÖNETİM KURULUMUZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAK İÇİN GAYRET GÖSTERMEKTEDİR.

ECZACI HALKLA BULUŞUYOR KONULU AVM LERDE YAPTIĞIMIZ ETKİNLİKLER , DANIŞMAN ECZACI ETKİNLİKLERİ VE KAN BAĞIŞI BUNLARDAN BAZILARIDIR KAMU ECZACILARININ DA BİZİM İÇİN ÖNEMİNİ GÖZARDI ETMEDİK.ONLARLA BİRLİKTE OLMAK İÇİN DÜZENLEDİĞİMİZ İFTAR YEMEĞİNİ BİR MİLAT OLARAK KABUL EDİP,BUNDAN SONRAKİ DÖNEMDE ONLARIN BİLGİ VE DENEYİMLERİNDEN FAYDALANMAK İÇİN SÜREKLİ KOORDİNASYON HALİNDE OLACAĞIZ .İLKLERDEN BAHSETMİŞKEN ; ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE , İÇİNDE SERBEST ECZACILARIN , AKADEMİSYEN ECZACILARIN , KAMU ECZACILARININ , KURUM ECZACILARININ VE ECZACILIK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNİN OLDUĞU PROJE KOORDİNASYON BİRİMİNİ OLUŞTURACAĞIZ.BU BİRİM ARACILIĞI İLE SPOR ECZACILIĞI VE SMART ECZANEGİBİ PROJELERİ TAKİP EDECEĞİZ.BU BİRİMİN SAĞLIKLI VE AKTİF OLARAK ÇALIŞABİLMESİ İÇİN SİZ DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZIN YARDIM VE DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ OLACAK .

SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM,

SÖZLERİMİ TOPARLARKEN , YARIN YAPILACAK SEÇİM SONUCUNDA OLUŞACAK YÖNETİM KURULU VE DİĞER ORGANLARIN MESLEĞİMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYOR,YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMINIZI KUTLUYOR HEPİNİZİ SEVGİ VE MUHABBETLE SELAMLIYORUM.