Değerli Meslektaşlarımız, nöbetlerle ilgili bilgilendirmemizi içermektedir:                

  1. Nöbet yazımında önceliğimiz, nöbet eksiği ve partner uyumudur. Eşit nöbet sayısı ve aynı konuma sahip eczanelerin nöbet partnerleri belirlenirken kura yöntemi uygulanmaktadır.
  2. 2014-2019 yıllarına ait nöbetler yeniden sayılarak total veriler, tespit edip; düzelttiğimiz tutarsızlıklar, 2020 yılı başlangıç sıfırlama verileri ve 2020 Temmuz ayı dahil istatistikler ekte sunulmuştur. Verilerinizi kontrol etmenizi ve sehven yapılmış hata varsa tarafımıza bildirmenizi rica ederiz.
  3. Nöbet listeleri her ayın 15’in den sonraki ilk cumartesi yazılmaktadır. Nöbetlerle ilgili istek veya şikayetlerinizin her ayın en geç 15’ine kadar dilekçeyle odamız sekretaryasına iletilmesi halinde olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılmaktadır.

(Acil veya mücbir durumların, toplantıya kadar komisyona bildirilmesi halinde değerlendirmeğe alınmaktadır.)

  1. Pandemi sürecinde, sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde nöbet tutan eczanelerimizin kayıtları tutulmuş olup süreç devam ettikçe tutulmağa devam edilecektir. Bu süreçte; listelerimiz yayımlandıktan sonra ilan edilen sokağa çıkma yasağı olan günlere ait nöbetler önceden tahmin edilemeyeceğinden, bu durum bazı eczanelerin pandemi sürecinde birden fazla nöbet tutmasına sebebiyet vermiştir. Yine birkaç eczanenin fazla nöbet verisi NİSAN, MAYIS döneminde eczanelerimizin nöbet tutmak istememe talebine karşın nöbetlerin kura yöntemiyle belirlenmesinden kaynaklanmaktadır. Süreç bitiminden sonra, ortalamadan fazla nöbet tutan eczanelerimize telafi yapılacaktır.
  2. Nöbet listeleri hazırlanırken ve yayınlanırken geçmiş dönemde olduğu gibi nöbet bölgeleri arasında geçiş yapılmamış, sabit tutulmuştur. Her  eczanenin nöbet bölgesi sabit tutulmaktadır. Nöbet gruplandırma ve bölgeler ile alakalı önerilerinizi yazılı olarak komisyona sunmanızı rica ederiz.

 

Nöbet Komisyonu

Uzm. Ecz. Faruk ALTUN

Ecz. Şule AYDIN BASTEM

Ecz. Ayşe TOPALOĞLU  AYCİL

Ecz. Halil İbrahim UZUN

Ecz. Bayram DOĞAN

Ecz. Sefa ÖZÇELİK

Ecz. Fatih POLAT                

 

 

EKLER

  1. 2014-2019 NÖBET İSTATİSLİKLERİ VE 2020 SIFIRLAMASI SONUÇ VERİLERİ
  2. 2020 TEMMUZ AYI DAHİL İSTATİSLİKLER
  3. 2014-2019 YILLARI ARASINDA TESPİT EDİLEN FARKLILIKLAREk Dosyalar

Ek dosya için tıklayınız...

Ek dosya için tıklayınız...

Ek dosya için tıklayınız...