Sevgili meslektaşlarım;

Geçtiğimiz hafta sonu rekor bir katılımla demokrasi şöleni tadında oda seçimimizi gerçekleştirdik. İnanıyoruz ki bu seçim sadece bölgemizde değil tüm Türkiye’de özlenen, gıpta edilen bir atmosferde ve örnek alınası bir havada gerçekleşmiştir.

Sizler ülkenin en sorgulayan, en cesur ve bu nedenle en zor beğenen meslek gurubusunuz. Seçim sonuçlarını bu gözle yorumluyor, sahsıma ve ekibime teveccühlerinizi bu gözle görüyor ve verdiğiniz sorumluluğun ağırlığını üzerimizde hissediyoruz.

Ümit ve heves zor gelir çabuk kaçar ancak; ümit ve heves tabanda karşılık bulursa, her türlü işin üstesinden gelebilir, bunu biliyoruz... Dün yola çıktığımda arkadaşlarımın gözünde gördüğüm ve bizi harekete geçiren budur ve bugün bunu sizlerin gözünde, yüreğinde görüyorum. Bu süreç bize kocaman bir aile olabileceğimizi hatırlatması bakımından çok önemliydi; önemsiyorum. 

Seçim sürecinde yarattığımız farkındalığın farkındayız. Aktivist genç, enerjik bilimsel ve somut düşünebilen bir yapıyla ve “odamız” zihniyetiyle, bize değil, hepimize ait olan sorunların kararlılıkla üstesinden geleceğiz. Net tavrımızdır; her şeyi açık yüreklilikle sizlerle paylaşacak bu nedenle “bilmediğiniz şeyler var” asla demeyeceğiz.

Seçime gelip oy kullanarak irade gösteren tüm meslektaşlarıma şahsım ve yol arkadaşlarım adına teşekkür ederim.

Teşekkür ederim; çünkü ‘güç birlikteliktir’...

“Yolunuz çok uzun bu da benden olsun” diyerek katkı koyan herkese teşekkür ederim.

Umudum odur ki; bir gün hep birlikte iftihar edeceğiz…

Son olarak; Demokrasi en iyiyi seçeceğimizi vadeden rejim değil, kötüyü seçersek gönderebileceğimiz rejimdir; bunu biliyoruz, Allah utandırmasın.

ECZ. MAHMUT UÇAR

13. BÖLGE ERZURUM ECZACI ODASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANI