Saygıdeğer Meslektaşlarımız;

Son derece yüksek ve örnek sayılabilecek bir katılımla, başarılı bir seçim süreci yaşadık. Seçimler demokrasinin bir gereği olmakla beraber aslında yönetim kademesi için vekalet verilen süreçlerdir. Bu nedenle sandığa giderek irade göstermek son derece önemli ve anlamlıdır. Katılım oranının yükseliği de bu önem ve anlamı bir kat daha artırmaktadır.

Elbette seçimler birlikteliklerin oluştuğu ve karşılıklı rekabetin var olduğu süreçlerdir. Ancak bu kesinlikle bir ayrışma ya da kutuplaştırma getirmemelidir ve getirmeyecektir de… Rekabetin kaliteyi artıracağını seçim sürecinin daha en başında ifade etmiştik. Seçimler bu açıdan da meslekî ve toplumsal gelişmeye ciddi katkı sağlamaktadır. Bütün üyelerimiz oda bünyesinde eşit sevgiyi, saygıyı ve alâkayı haketmekle birlikte, eşit hizmet alma hakkına sahiptir. Her bir üyemiz ve meslektaşımız çok daha iyi bir meslek yaşamını fazlası ile hak ediyor.

 

Hedeflerimizi ve projelerimizi sizlere yazılı ve basılı metinler, görseller ve kısa filmler ile ulaştırmıştık. Yönetim kurulumuzun ve diğer yönetim organlarının görev dağılımının hemen ardından süratle temsilcilik seçimlerini gerçekleştirecek, komisyon teşekküllerini sağlayacak ve yol haritamızı “Bölgesel Önceliklerimizi” gözeterek hayata geçirmeye başlayacağız. Bütün gelişmelerden sizleri düzenli olarak haberdar edecek, sizlerden de katkı sunmanızı bekleyeceğiz. Unutmayın; bizler bir arada güçlüyüz. Komisyon teşekküllerinin hemen ardından şeffaflık ve eşitlik ilkelerinden taviz vermeyerek C Grubu ve mali durum raporlarını da sizlerle düzenli olarak paylaşmaya başlayacağız. Ayrıca arkadaşlarımızla birlikte, odanın işlerliğinin ve sürdürülebilir yapısının gereği olarak yeni metodlar ve fikirler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.

 

Yapısını çok daha güçlendirmeye kararlı olduğumuz Gençlik Komisyonumuzun heyecanı ve azmi bizlere güç ve ümit veriyor. Yakın zamanda genç arkadaşlarımız da sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmeye başlayacak.

Önümüzde hayatî öneme sahip bir TEB Kongre Süreci ve protokol görüşmeleri dönemi var. Gelişmeleri yakından takip ediyor, bölgemizin ve mesleğimizin önceliklerini önemsiyoruz.

Amacımız daha iyi, daha güçlü, daha etkili ve daha huzurlu bir eczacılıktır. Sizleri ve mesleğimizi çok seviyoruz. En kısa zamanda yeniden görüşmek ümidi ile siz kıymetli meslektaşlarımızı, çalışma arkadaşlarımla birlikte, sevgi ve saygılarımızla selamlıyoruz.

Şimdi çalışma ve üretme zamanı…

 

13. Bölge Eczacı Odası (Ağrı-Ardahan-Bayburt-Erzincan-Erzurum-Iğdır-Kars) Yönetim Kurulu adına

Uzm. Ecz. Abdullah Caner GÜVEN